środa, 23 maja 2018

ZottarellaDzięki mojemu kochanemu trnd.pl po raz kolejny mam przyjemność testować nowości. Tym razem jest to PIERWSZA w Polsce mozzarella bez GMO. Produkty trzeba było kupić samemu, zrobić zdjęcie paragonu, wysłać do trnd i otrzymało się zwrot kosztów w postaci 35 PLN. W ramach projektu zakupić można było:

Zottarella Minis 150 g- Classic i Basilikum

Zottarella Ball 125 g- Classic, Basilikum i Light


Niestety mi się udało dostać tylko wersję Ball- Classic i Light. Z pewnością Basilikum smakuje świetnie, będę polować ;)


Zottarella Ball Classic 125g


Zottarella Ball Light 125gObie wersje są przesmaczne. Delikatne w smaku, dość zbita konsystencja, jednocześnie miękka. Trzeba ostrożnie otwierać opakowanie, ponieważ w środku znajduje się kula mozzarelli w lekko słonej zalewie. Jeżeli nie wykorzystujemy zalewy, wtedy moim zdaniem wymaga posolenia.

Zottarellę możemy wykorzystać zarówno do dań słonych, jak i słodkich. Inspiracje do ich tworzenia znajdziecie TUTAJ.
Dla mnie, jednym z najbardziej magicznych połączeń jest mozzarella z pomidorem. Tak właśnie ją jadłam. Robiłam też zapiekanki dodając do niej oczywiście pomidora, żółty ser i zioła. Cudownym połączeniem była też zupa pomidorowa z Zottarellą.


Takie proste połączenie, a jakie pyszne :)
A teraz trochę ciekawych faktów:

Zottarella bez GMO

Wszystkie produkty Zottarella wytwarzane są z mleka pochodzącego od krów karmionych paszą wolną od genetycznie modyfikowanych organizmów i pochodzących z Europy. Poza tym wszystkie pozostałe składniki do produkcji Zottarelli takie jak np. bazylia są również wolne od modyfikacji genetycznych.


Dążenie do ulepszeń

Firma Zott chcąc wyjść na przeciw potrzebom swoich konsumentów w zakresie zdrowych, wartościowych i zrównoważonych produktów, wprowadziła politykę, która opiera się na koncepcji żywienia krów mlecznych. 


Pewne pasze

Firma Zott poprzez niezależny instytut kontroluje zadeklarowanych przez dostawców mleka producentów pasz. Rolnik musi się zobowiązać do wykorzystywania wyłącznie pasz, znajdujących się na liście przebadanych pasz. Dzięki temu firma Zott posiada gwarancję, że pasze są pewne, a ich dostawca został gruntownie skontrolowany.


Losowe próbki

Firma Zott otrzymuje od dostawców mleka dodatkowo próbki wszystkich zakupionych pasz. Są one losowo poddawane analizie w niezależnym laboratorium. Dzięki temu zarówno firma Zott jak i dostawcy mleka posiadają przejrzystość i pewność w zakresie pasz dla krów. 


Gorąco zachęcam zarówno do spróbowania Zottarelli, jak i rejestracji w trnd. Będąc ambasadorką, która testowała już sporo produktów, z ręką na sercu mówię, że warto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz